4 zabawy dla malucha z kartonu i rolek

Rolki po papierze toaletowym i kartony to wspaniały materiał do szybkich zabaw w duchu less waste i DIY! Kształt rolek jest tak wdzięczny, że da się wyczarować z nich masę rzeczy. Kartony po odebranych przesyłkach też mają u nas swoje specjalne miejsce. Baaardzo dużo zabaw można wykonać z rzeczy, które z zabawkami nic wspólnego nie mają. Co więcej – po obserwacjach dziecka okazuje się, że kreatywność malucha pozwala mu na wykorzystanie danego przedmiotu na wiele innych sposobów, niż planujemy to my, rodzice.

Do rzeczy – jeśli macie zatem kilka rolek, zbędny karton i małe dziecko w pobliżu – świetnie się składa (przyda się jeszcze klej na gorąco, ale taśma także da radę)! Sprawdź pomysły na zabawy dla malucha z kartonu i rolek:

zabawa z kartonu i patyczków

Na małym kartoniku malujemy tęczę (lub jakikolwiek inny wzór), nożyczkami robimy dziurki a patyczki ucinamy z jednej strony.

zabawa z kartonu i patyczków

Wersja z kolorami oczywiście dla ciut starszych dzieci. Ale to skupienie na twarzy podczas celowania jest bezcenne 🙂

zabawa z rolek i pomponów

Tutaj przytwierdzamy przycięte rolki do kartonu (pistolet na klej/taśma) i pokazujemy, jak można przekładać pompony – ręką lub łyżeczką. Może to być sucha fasola lub sypkie produkty ( oczywiście we wszystkich przypadkach nadzór rodzica jest niezbędny).

zabawa z rolek

Nakładanie wyciętych krążków z kartonu to równie zajmujące zajęcie 🙂 Postępujemy tak, jak w poprzedniej zabawie jednak rolki pozostawiamy w całości.

Na koniec tunel dla piłeczek – rolki przyklejamy taśmą ( papierową lub malarską) do drzwi/szafy i dajemy maluchowi piłki do ping ponga. Kto z Was także stawia na prostotę ? Po więcej zabaw zapraszam na Instagram @eko.poczatki !

kulodrom z rolek po papierze toaletowym

Szukasz inspiracji dla nieco większego dziecka? Zobacz tutaj, w co zamienił karton Starszak, z moją pomocą:

https://eko-poczatki.pl/index.php/2022/04/06/co-zrobic-z-kartonu-po-przesylce-3-pomysly-na-zabawy-dla-dzieci/

1 komentarz

Dodaj komentarz

Dołącz do mojego newslettera!