Gry o ekologii dla dzieci

Przyszła do nas świetna przesyłka ! To było coś, co idealnie przyda się na nadchodzące popołudnia.

Otrzymaliśmy do przetestowania gry marki Adventerra Games, marki z misją ważną i potrzebną. Misją, która jest bliska również mi – uwrażliwianie dzieci na ochronę środowiska, przekazywanie wartości, pokazywanie im małych kroków dla dobra planety. Twórcy tych gier i ich projektanci zadbali zarówno o wygląd, ekologiczne opakowanie i zawartość, jak i o cel gry – świetną zabawę i naukę w tle. Puzzle i planszówki są uwielbiane przez wiele dzieci – a gdy jednocześnie są okazją do rozmowy na ważne tematy w luźny sposób – pokochają je także rodzice ! Gry o ekologii dla dzieci – które mieliśmy szansę przetestować:

PLANSZÓWKA EKOLOGICZNA

Nasza nowa planszówka to Polar Adventure – znajdziemy tu drewniane figurki zwierząt zagrożonych wyginięciem z powodu topnienia lodu.

Jest też drewniana kostka z naklejkami oraz kartonowe lodowce, statki i plansze. Gra polega na wybraniu swojego zwierzątka i dotarciu nim jak najszybciej do celu – schronienia w postaci wielkiego lodowca. Cała rozgrywka jest zależna od tego, co “wypadnie” po rzucie kostką.

Arktyczna przygoda nawiązuje do problemu topnienia lodowców, myślę, że po rozegranej partii można w łagodny sposób przejść do rozmowy co jest tego powodem – czyli o nadmiernej emisji CO2, o tym, ile fabryki produkują i ile my nabywamy dóbr.

Ekologiczna planszówka dla dzieci

EKOLOGICZNE PUZZLE

Ekologiczne puzzle dla dzieci

Te puzzle to kategoria wiekowa mojego młodszego dziecka (3-5 lat) i faktycznie zaczyna on radzić sobie z nimi całkiem nieźle. Na rozmowy na temat ekologii jest co prawda jeszcze trochę za wcześnie, ale małe rzeczy jak prawidłowe wyrzucanie odpadów czy zakręcanie wody próbujemy już utrwalać 😉

Tutaj znajdziemy sam grubszy karton, na pewno puzzle wytrzymają sporo wspaniałej zabawy. Jest to typowe łączenie w pary ( na przykład dwóch tych samych postaci z rozróżnieniem na poprawne zachowanie i to, które nie sprzyja planecie).

Ekologiczne puzzle mogą być okazją do pogadanki dotyczącej segregacji śmieci, szanowania jedzenia, rozsądnego używania energii.

ADVENTERRA GAMES – O MARCE

Wspólnym wątkiem wszystkich produktów Adventerra Games jest szacunek do środowiska.

  • Nad opracowywaniem gier pracują edukatorzy ekologiczni, pedagodzy i eksperci, co gwarantuje wysoki poziom treści dydaktycznych
  • Samo opakowanie i zawartość każdego pudełka nie zawiera żadnych tworzyw sztucznych ! Do produkcji gier wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu, które później również jemu podlegają
  • Strategia firmy jest zgodna z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju promowanego przez ONZ w Agendzie 2030.
  • Co jeszcze na plus? Produkcja w Europie (dostawcy blisko fabryki) nie generuje niepotrzebnych emisji C02.

Co można zrobić, gdy gra się znudzi lub dziecko z niej wyrośnie ?

Zawsze zachęcam do dawania przedmiotom drugiego/kolejnego życia! Oddajcie ją wspólnie znajomym dzieciom, zanieście do przedszkola, szkolnej świetlicy – w miejsce, gdzie ktoś będzie jeszcze mógł z niej skorzystać. Odpowiednie traktowanie rzeczy już wyprodukowanych to także jest wspaniały przykład dla dzieci, jak postępować lepiej.

Wszystkie gry marki Adventerra Games możecie zamówić tutaj. Myślę, że taka gra może być naprawdę trafionym prezentem dla dziecka! Jeżeli szukasz prezentów dla dziecka z okazji świąt, zajrzyj do wpisu z prezentownikiem! Może znasz inne gry o tematyce ekologicznej? Podziel się proszę w komentarzu.

Dodaj komentarz

Dołącz do mojego newslettera!