Eko pakowanie prezentów!

Najważniejsza sprawa na początku – najbardziej eko jest to, co już posiadamy. Zbierz wszystkie wstążki, kolorowe papiery i inne rzeczy, które mogą przydać się podczas pakowania i pomyśl, co możesz z tego wyczarować!

Od lat szary papier ma dla mnie najwięcej uroku. Dobierając odpowiednie dodatki można stworzyć niesamowite, personalizowane opakowanie! Szary papier po zużyciu segregujemy do kosza na papier. Ozdobny papier pakowy z brokatem i błyszczącymi powłokami – niewątpliwie jest piękny- jednak on raczej nie ma już szans na drugie życie.

Przygotowałam dla Ciebie proste propozycje zapakowania podarunków. Pakowanie zajmie chwilę ale efekt będzie przyjemny. Wiesz, że istnieje także wielorazowy materiał do pakowania prezentów? Otrzymałam ostatnio taki od marki Flying Tiger, lecz nie miałam odpowiednio dużego pudełka by pokazać go w użyciu. Rolę tę jednak może pełnić każdy materiał.

Użyłam kolorowych sznurków, rafii, kolorowego papieru, metalicznych pisaków – musiałam dokupić jedynie szary papier, który sprzedawany jest na arkusze.

Eko pakowanie prezentów – czas start!


Nos renifera to przyklejony pompon, reszta – czarny marker
i sznurek.
Suszone pomarańcze są idealne jako ozdoba, zawieszka na bombkę oraz dekoracja opakowania prezentowego.
Tutaj wykorzystałam rafię a gwiazdkę wycięłam z bloku technicznego ( odrysowałam ją od foremki do pierników:))
Choinki z resztek zielonych kartek.

Etykiety do prezentów DIY

Renifer powstał z kartonu, dwie pozostałe etykiety z białego bloku.

Ok, prezent zapakowany. Warto go jeszcze podpisać by trafił w odpowiednie ręce :)) Etykiety przygotujesz z tyłów bloku technicznego, kartek bloku lub kartonu. Przyda się też dziurkacz i kawałek sznurka. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Pakowanie prezentów w ekologiczny sposób to tak naprawdę w pierwszej kolejności sprawdzenie co posiadamy z poprzednich świąt 🙂

Mam nadzieję, że zachęciłam Cię chociażby do sprawdzenia, co macie w domu zanim wybierzecie się na zakupy “opakowaniowe” :). Szary papier jest dostępny w każdym papierniczym sklepie, niestety ciężko dostać go w Empiku/galerii/większych sklepach.

Zakupy prezentowe dopiero przed Tobą? Odsyłam Cię zatem do wpisu, gdzie podrzucam pomysły na prezenty w formie przeżyć, dobrej jakości zabawki oraz eko gadżety.

Dodaj komentarz

Dołącz do mojego newslettera!