Eko urodziny w stylu Harrego Pottera

W tym roku postanowiłam wyprawić urodziny dla przyjaciół starszaka łącząc uwielbiany ostatnio motyw znanego czarodzieja oraz ekologiczne dekoracje w tym klimacie. Pisząc ekologiczne, mam na myśli wykorzystanie tego, co już posiadałam + wyłącznie papieru. Zapraszam wszystkich fanów HP do zainspirowania się 🙂 Z uwagi na uszanowanie prywatności dzieci nie zamieszczam tu zdjęć z imprezy, jedynie tego co powstało w ramach jej przygotowań. Eko urodziny w stylu Harrego Pottera – zaczynamy!

Dekoracje DIY w klimacie Hogwartu

listy do Harrego DIY

Peron 9 i 3/4 powstał z dna kartonu i cyfr wyciętych również z czarnego brystolu. Wiszące koperty to oczywiście odniesienie do napływających na Privet Drive listów z Hogwartu zaadresowanych do Harrego 😉 Zawieszone na żyłce witały małych gości na wejściu.

Sowa Hedwiga z papieru

Girlanda w kolorach domu Gryffindor to po prostu wycięte z brystolu trójkąty. Taką wiszącą ozdobę wykonać możecie niezależnie od motywu imprezy. Podpowiem, że arkusze brystolu w różnych rozmiarach i kolorach kupicie w Empiku. W specjalnym “imprezowym” kartonie przechowujemy takie dekoracje na inne okazje, tego typu papierowe ozdoby zajmują mało miejsca a odpowiednie przechowywane mogą służyć wielokrotnie.

Hedwiga powstała z dwustronnie zarysowanych przez dzieci kartek ( korpus, głowa i pióra ), umocnienie w postaci skrzydeł z większych płatów kartonu. Zawisła na lampie w salonie 🙂

Napis urodzinowy i proporczyk Gryffindoru – ponownie użyłam brystol, znak wydrukowany został w kolorze i przyklejony. Litery w stylu HP? Wystarczy wpisać w lupkę Pinterest “alphabet Harry Potter” i mamy cały wykaz małych i wielkich liter.

Eko urodziny

Posiadacie w domu plakaty w ramkach? Wystarczy na czas imprezy podmienić je na coś tematycznego 🙂 Nasze plakaty pochodzą z Vinted, można jednak spróbować narysować coś samodzielnie lub wydrukować gotowca.

Drogowskazy to karton i pisak, znowu 🙂 przydały się także małe kawałki dwustronnej taśmy klejącej.

Topper Harry Potter DIY

Urodzinki w stylu Harrego Pottera

Topper na tort w wersji DIY? Wykałaczka na szaszłyki i wydrukowany obrazek, podklejony twardszym papierem z tyłu.

Nie było u nas jednorazowej zastawy, słomek, serwetek. Owszem, to ładna dekoracja ale jednak jednorazowa. Zwykłe talerze i sztućce sprawdzają się tak samo dobrze i myślę, że nikt nie widzi różnicy 🙂 Bilety do Hogwartu również wydrukowałam wraz z innymi rzeczami i rozdawane były na wejściu małym gościom.

Pomysły na zabawy urodzinowe

Tutaj nie mam niestety żadnych zdjęć. Zabawy nie były raczej w temacie magicznym, nie wszyscy goście też kojarzyli w ogóle motyw imprezy więc tutaj było raczej uniwersalnie. Podpowiem jednak co sprawdziło się u nas:

PUDŁO “CO TO JEST?”

Czyli używane już kolejny raz pudełko z małym otworem, do którego wrzucamy małe przedmioty użytku domowego/zabawki ( zależnie od wieku dzieci). Zabawa polega po prostu na zgadywaniu co jest w środku – każdy po kolei umieszcza rękę w pudełku, nie patrząc do środka oczywiście, i próbuje odgadnąć czym jest pierwszy dotknięty przez niego przedmiot.

FASOLKI WSZYSTKICH SMAKÓW

Ok, to w sumie jedyna tematyczna zabawa 🙂 Wytłumaczyliśmy, czym były owe fasolki (można trafić na fajny, owocowy smak a można też na mniej przyjemny – wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ;)). Fasolki z motywem HP do kupienia w różnych sklepach oraz na Allegro. Dzieci zgadywały jakiego smaku jest fasolka, którą właśnie jedzą ;:)

KARTY Z ZADANIAMI

Zabawa z poprzednich, szóstych urodzin – były to karty ze zdrapkami kupione na Allegro. W tym roku były już zdrapane więc pozostało losowanie. Karty zawierają różne drobne zadania do wykonania. Wielu z Was (na Instagramie) spodobał się ten pomysł, przygotowałam więc takie karty gotowe do wydruku w kolorze. Możecie je pobrać w tym wpisie.

PRZECHODZENIE POD MIOTŁĄ

Klasyk, miotłę dorośli trzymają z każdą kolejką niżej.

MINI SEANS Z HARRYM POTTEREM

W ciągu kilku godzin trwania imprezy niestety nie dało rady obejrzeć całego filmu, ale początek 1 części włączyliśmy w ramach przypomnienia/zapoznania się z motywem.

Upominki dla gości w klimacie Harrego Pottera

Jeśli były to eko urodziny w stylu Harrego Pottera, podziękowania dla gości także musiały takie być!

Urodziny Harrego Pottera
Różdzki Harry Potter DIY

Taka forma podziękowania pojawiła się u nas już podczas poprzednich urodzin więc i tym razem upominków nie mogło zabraknąć. Gości było 13 ( w wyniku czego odbyły się dwie imprezy, aby było komfortowo dla wszystkich :)). Każde dziecko otrzymało czarodziejski upominek ręcznie wykonany, schowany w brązowej torebce z namalowanym/wyciętym motywem. Co było więc w środku:

RÓŻDŻKA Z…OŁÓWKA!

Zdobienia na ołówku wykonane zostały za pomocą gorącego kleju a całość pomalowana farbami w różnych kolorach. Gotowa różdżki umieszczone na kartonikach, które też były już w naszym posiadaniu. Wykonaniem zajęła się babcia (podobnie jak torebkami:))

LISTA ZAKLĘĆ

Wydrukowałam kilka prostych zaklęć znanych z filmów o HP.

MONETY Z BANKU GRINGOTTA

Czyli czekoladowe monety, nawiązujące do słynnego banku, zapakowane w mini kopertki z papieru.

IMIENNE PODZIĘKOWANIE

Od Adama dla gości, także wydrukowane w kolorze. Coś na zasadzie weselnych słów podziękowania :)) Listę zaklęć oraz podziękowania wykonałam w niezastąpionej Canvie.

Zbliżamy się ku końcowi 🙂 Do jedzenia był stały zestaw lubiany przez większość maluchów czyli brownie + pizza + popcorn do filmu. Pokrojone warzywa do podgryzania i kawałki bagietek.

Myślę, że impreza urodzinowa dla dzieci w duchu “less” może być równie piękna! Zawsze polecam:

  • sprawdzić najpierw co mamy już w domach – kolorowe papiery, wstążki, plakaty
  • inspiracji szukać np na Pinterest, który jest skarbnicą pomysłów – najlepiej wpisywać frazy w języku angielskim (np Harry Potter party diy)
  • zrezygnować z wielu jednorazowych rzeczy (jak np wcześniej wspomniana zastawa)
  • przechować dekoracje na inne okazje albo przekazać innej rodzinie. W ostateczności możemy wysegregować je do kosza na papier.

I, co bardzo ważne! Przygotowując dekoracje samodzielnie pokazujemy dziecku, że fajnie jest coś zrobić własnymi rękoma i nie zawsze wszystko musi być gotowcem ze sklepu.

Co myślisz o takiej formie świętowania? Więcej inspiracji znajdziesz na moim Instagramie 😉

4 komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do mojego newslettera!