Co zrobić z kartonu po przesyłce? 3 pomysły na zabawy dla dzieci.

Karton to doskonały materiał, który pozwoli nam w kilka chwil wyczarować zabawę dla dziecka. Z reguły kartony wykorzystuję ponownie do wysyłek – do czego i Was zachęcam. Czasem jednak to super opcja, by z tego co mamy pod ręką stworzyć nową formę zabawy dla naszych dzieci. Jak więc kreatywnie wykorzystać pudełko? Co zrobić z kartonu po przesyłce? Oto 3 szybkie pomysły na jego nowe życie.

*Karton wraz z jego zawartością otrzymaliśmy od marki Flying Tiger, na prośbę której pokazaliśmy w jaki sposób można dać drugie życie kartonowi po przesyłce.

1) Puzzle DIY

Karton po przesyłce z Tigera był wzbogacony o gotowe, ciekawe wzory lecz śmiało możemy same lub z dzieckiem namalować/narysować wzór naszych nowych puzzli. Jak zrobić puzzle z kartonu? Wystarczy pociąć na mniejsze lub większe kawałki. Wzory pokryliśmy metalicznymi pisakami i pocięliśmy – poziom trudności czyli ilości części to kwestia indywidualna 🙂

puzzle z kartonu
puzzle z kartonu po przesyłce

2) Memory DIY

Memory z kartonu z motywem Harrego Pottera jest używane obecnie najczęściej. Tu karton musieliśmy pociąć nożykiem w miarę równy sposób a na odwrocie nakleić wydrukowane w kolorze pary obrazków. Grę przechowujemy w innym pudełku po przesyłce. To także świetny pomysł na personalizowany upominek DIY dla dziecka! Wydrukować możesz wszystko – to mogą być zdjęcia, ulubieni bohaterowie bajek czy cokolwiek związane z zainteresowaniami dziecka 🙂

memory z kartonu po przesyłce
memory Harry Potter diy z kartonu po przesyłce

Jeśli jesteśmy przy motywie czarodzieja z Hogwartu, polecam Wam wpis o eko urodzinach w stylu Harrego Pottera.

3) Zakładki do książek z kartonu

Zakładki powstały z resztkowych części pudełka, które były za małe na cokolwiek inne a jednocześnie idealne jako gadżet do książki. Powstało ich sporo i były świątecznym prezentem od Starszaka dla członków rodziny. Podobnie jak puzzle, zakładki zostały pomalowane metalicznymi kolorami. Na odwrocie możemy załączyć sentencję lub dedykację dla wyjątkowej osoby. Mała rzecz, a cieszy!

zakładka do książek diy z kartonu
zakładka do książek diy

Karton ze sklepu Flying Tiger Copenhagen jest ciekawy wizualnie lecz podobnie możemy ozdobić każdy, brązowy karton. Marka zachęca do przemiany kartonów w świetną zabawę i także pokazuje inspiracje.

Zabawy z kartonu, które nie wymagają dużego nakładu pracy są świetną alternatywą dla sklepowych produktów. Pozwalają też wypić ciepłą kawę 🙂

Co zrobić, gdy zabawka z kartonu ulegnie zniszczeniu? Karton trafia do pojemnika na papier. Można z niego zdjąć taśmę klejącą/klej na gorąco – obie rzeczy równie łatwo usuwają się z powierzchni kartonów. Jeżeli tego nie zrobimy – w sortowni jest to rozdzielane mechanicznie. Najlepiej jednak usunąć wszelkie ozdoby typu pompony, wstążki (jeśli takie były używane).

Szukasz inspiracji na wykorzystanie kartonu dla młodszego dziecka? Zajrzyj tu i zobacz co można wyczarować z kartonu i rolek w kilka chwil!

Dlaczego chętnie promuję wszelkie zabawy DIY?

Dawno temu zabawkowy recykling kojarzył mi się jedynie z niezbyt potrzebnymi przedmiotami 🙂 Później odkryłam w sobie spory pokłady kreatywności (a także Pinterest :)) a spod moich i starszaka rąk zaczęły wychodzić kartonowe parkingi, myjnie, gry planszowe i podobne. W ten sposób wyzwalamy w dziecku kreatywność i pokazujemy, że można stworzyć naprawdę sporo rzeczy własnymi rękoma. Zmiana myślenia z opcji “Chodź, kupmy coś” na “Chodź, zróbmy coś” wymaga jedynie niewielkiego zaangażowania z naszej strony. Efekty będą na pewno!

1 komentarz

Dodaj komentarz

Dołącz do mojego newslettera!