Obrazki – piktogramy na szafki dzieci (na zabawki i ubrania)

Uważam, że przestrzeń przyjazna dziecku to takie miejsce, w którym czuje się ono dobrze i bezpiecznie. Wie, gdzie ma poszczególne zabawki czy przedmioty i zachowuje dzięki temu porządek. Więcej o pokoju dziecięcym bez nadmiaru możesz znaleźć w tym wpisie. Dobrze, aby dziecko (zwłaszcza młodsze) wiedziało gdzie trzymamy poszczególne zabawki czy części garderoby.

Oznaczenia na dziecięce szafki

Piktogramy (obrazki) na szafki

Pomogą mu w tym małe obrazki (piktogramy), które będą pomocne przy ubieraniu się i sprzątaniu. Są to gotowe do druku oznaczenia, które musisz jedynie wyciąć i przytwierdzić do szafek/półek. Możesz wybrać między wersją w kolorze lub czarno-białą. Prawda, że to proste rozwiązanie?

Samodzielność to ważna sprawa. Ułatwmy kwestię ubierania i pozwólmy na samodzielne wciąganie spodni, skarpet czy bluzy. Oznaczenia na szafki na pewno pomogą podczas pośpiesznych poranków! Daj proszę znać, czy sprawdziło się u Was to rozwiązanie!

piktogramy oznaczenia na szafki dzieci
piktogramy oznaczenia na ubranka i zabawki

Dlaczego warto wspierać samodzielność dziecka?

Coś, co na nas nie robi już żadnego wrażenia – dla dzieci może być powodem do domu. Radość z poprawnie założonego buta lub zapięcie zamka błyskawicznego bluzy to przecież ważna rzecz! Nie wyręczajmy dzieci, gdy nie musimy. Nie upierajmy się, że zrobimy to lepiej (jak później mogą wierzyć we własne siły?). Tak banalna kwestia jak ubieranie się to kształtowanie się autonomii naszego dziecka, warto więc wspierać je w tym i poświęcić kilka minut porannego czasu na tę samodzielność. Tak, doskonale wiem jakie to trudne! Tym bardziej mam nadzieję, że pobranie tych oznaczeń na szafki sprawi przyjemność Tobie i Twojemu dziecku 🙂

Dodaj komentarz

Dołącz do mojego newslettera!